Brugernavn Password

Nyheder

28.12.16
Finansrådet skifter navn til FinansDanmark

Læs mere

25.09.16
Årets Inspirationsdage

Læs mere

28.04.16
Vinder af DK-Finale 2016

Læs mere

21.03.16
Semifinale vindere uge 14 +15

Læs mere

Brug virkeligheden i din undervisning

 Læs EBG's nye folder fra 2015 med interviews af vinderholdet.

 

Folder om EBG

Deltagere

Liste over gymnasier, der er tilmeldt EBG 2016/17: (Opdateres løbende)

Aabenraa Statsskole​

Frank Gylling Madsen

Morten Andersen

 

​STX

Aarhus Statsgymnasium​

Tove Røikjær

 

​STX

Alssundgymnasiet Sønderborg​

Gurli Jensen

 

​STX

Birkerød Gymnasium og HF​

Christian Kiirdal

 

​STX

Dronninglund Gymnasium​

Martin Kristensen

 

​STX

Egå Gymnasium​

Morten Damsgaard-Madsen

 

​STX

EUC Nord Hjørring​

Karen Heilesen

Steffen W. Lund

 

​HHX

Favrskov Gymnasium​

Katrine Oxenbøll Petersen

 

​STX

Finansskolen​

Charlotte og Helle

 

​HHX

Fjerritslev Gymnasium​

Janus Ramlov

 

​STX

Frederiksborg Gymnasium og HF​

Jakob Knudsen

 

​STX

Frederikshavn Handelsgymnasium​

Kurt Grøn

 

​HHX

Gentofte HF​

Peter Aagaard

Anne Sprogøe

 

​STX

Greve Gymnasium​

Kaspar Aarøe Jensen

 

​STX

Herlufsholm Gymnasium​

Morten Wincent

Per Heiberg

 

​STX

Herningsholm Erhvervsgymnasium​

Henrik Graversen

 

​HHX

Himmelev Gymnasium​

Kaj Petersen

 

​STX

Høje-Taastrup Gymnasium​

Gitte Lyager

 

​STX

Kalundborg Gymnasium og HF​

Mads Seneberg Christensen

 

​STX

Knord - Hillerød​

Klaus Jørgensen

Thomas Janca

Lise Aarosin

 

​HHX

Knord - Lyngby​

Henriette Kartvedt

Maybrit Christensen

 

​HHX

Lemvig Gymnasium​

Flemming Madsen

Durita R. Djurhuus

 

​HHX

Middelfart Gymnasium​

Ask Kjær

 

​STX

Midtfyns Gymnasium​

Mads Wulff

Andreas B. Kragh

 

​STX

Næstved Gymnasium og HF​

Esben Christiansen

 

​STX

Niels Brock DIG, København​

Christina Szankowski-Slidsborg

 

​HHX

Nørre Gymnasium​

Mette Rude

 

​STX

Odense Katedralskole​

Ole Lynggaard

 

​STX

Øregård Gymnasium​

Helle Andersen

 

​STX

Ørestad Gymnasium​

Orla Duedahl

Jesper Bülow Jensen

Peter Skovfoged Laursen

 

​STX

Ribe Katedralskole​

Allan Gade Jacobsen

 

​STX

Risskov Gymnasium​

Katrine B. Thomsen

Christian Mortensen

 

​STX

Rosborg Gymnasium​

Jeanette Vandsø Thomsen

 

​STX

Roskilde Gymnasium​

Peter Fristrup

 

​STX

Rybners​

Claus Christensen

 

​STX

Sorø Akademis Skole​

Poul-Erik Jørgensen

Rolf Kaad Johansen

 

​STX

Tårnby Gymnasium og HF​

Morten Bendix Andersen

 

​STX

Tietgen Handelsgymnasium​

Gitte Møller

Daniel Pedersen

Jan B. Pedersen

 

​HHX

Tønder Gymnasium​

Malene Hansen

 

​STX

Tradium Randers​

Henrik Madsen

 

​HHX

Vestfyns Gymnasium​

Lars Ohlsen

 

​STX

Viborg Katedral​

Christian Kapper

 

​STX

Viby Gymnasium og HF​

Anne Højte

 

​STX

Virum Gymnasium​

Rasmus Johansen

 

​STX

ZBC Ringsted​

Michael Præstgaard

 

​HHX

 

Kontakt

 

 

 

Har du spørgsmål?

EBG-hjemmeside og rapportværktøj kontakt ebg@finansraadet.dk